Nasze lalki dojechały do Olsztyna. Ich nowymi opiekunami są dziewczęta i chłopcy z Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii.

Kadra placówki wzięła udział w szkoleniu, w ramach którego trenerki z Fundacji po DRUGIE, od lat realizującej projekt świadomego rodzicielstwa wykorzystujący esymulatory, podzieliły się zdobytą wiedzą.

Na zajęciach poza lalkami imitującymi niemowlęta zaprezentowane zostały również inne narzędzia edukacyjne znajdujące się w naszej ofercie – brzuch ciążowy (pozwalający doznawać odczuć towarzyszących kobiecie w zaawansowanej ciąży), lalki patologiczne imitujące dziecko z zespołem FAS, dziecko urodzone na głodzie narkotykowym, czy niemowlę z zespołem dziecka potrząsanego.

Odbyło się również spotkanie z młodzieżą, która już nie może się doczekać kiedy zacznie opiekować się swoimi nowymi mieszkańcami.

 

Zawsze kiedy pokazujemy nasze lalki młodym ludziom, towarzyszy im wielkie zaciekawienie. Jeszcze nie zdarzyło się, a prowadzimy ten program od siedmiu lat, żeby młodzież na widok bobasów nie zapaliła się do działania. Ta ciekawość jest początkiem niesamowitej przygody, w której młodzież nie tylko uczy się jak opiekować się małym dzieckiem, ale przede wszystkim dowiaduje się nowych rzeczy o sobie i może zadawać sobie ważne pytania – jak sobie radzę z emocjami, czy potrafię być odpowiedzialny, czy jestem wystarczająco dojrzały by mieć dziecko.

Agnieszka Sikora

Fundacja po DRUGIE, od wielu lat realizuje projekt edukacyjny z wykorzystaniem Esymulatorów