W ramach organizowanej co roku przez Fundację po DRUGIE kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu wobec dzieci i młodzieży” Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim skorzystał z niecodziennej możliwości – wprowadzenia specjalnych lalek profilaktycznych na zajęcia z młodzieżą.

Do Sokołowa Podlaskiego przyjechał nasz specjalny sprzęt – lalka imitująca dziecko urodzone z płodowym zespołem alkoholowym (FAS), lalka imitująca niemowlę na głodzie narkotykowym i specjalny manekin umożliwiający pokazanie młodzieży jakie szkody możemy wyrządzić niemowlęciu, gdy będziemy nim potrząsać (tzw. lalka z zespołem dziecka potrząsanego).
Młodzież wzięła udział w panelu dyskusyjno-warsztatowym „Nasz FAS-on” podczas, którego uczyła się o konsekwencjach nadużywania substancji psychoaktywnych w trakcie trwania ciąży oraz o tym, jakie są konsekwencje potrząsania dzieckiem. Zarówno uczestnicy jak i prowadzący zajęcia, którzy pierwszy raz spotkali się z ESYMULATORAMI swoje doświadczenie określili jako BEZCENNE!