Geriatria

Jak zrozumieć potrzeby pacjenta? Najwięcej dowiemy się, jeśli będziemy mogli choć przez chwilę znaleźć się w jego skórze. Taką szansę dla osób, które planują pracę z osobami starszymi stwarza specjalny symulator geriatryczny. Symulator składa się z kilku elementów, które połączone ze sobą umożliwiają wcielenie się w rolę pacjenta (specjalna kamizelka, obciążenie kostek, nadgarstka, ograniczniki ruchu, kołnierz na szyję, okulary pogarszające wzrok).

Korzystanie z produktów edukacyjnych Realityworks nie tylko umożliwia lepsze rozpoznawanie potrzeb osób starszych i wymagających opieki, ale także naukę odpowiedniej opieki.

01

Symulator geriatryczny RealCare

Jest to poręczny zestaw umożliwiający doświadczanie trudów i dolegliwości związanych ze starością i niedołężnością. Pozwala korzystającym z niego osobom lepiej zrozumieć sytuację seniorów wymagających pomocy i opieki.

Użytkownicy symulatora mają możliwość doświadczenia: niedowidzenia, ograniczonego zakresu ruchu i mniejszej mobilności, pochylonej postawy, utraty czucia w rękach, sztywności stawów, zmęczenia i utraty sił, kłopotów z równowagą.

Symulator składa się z następujących elementów: kamizelki treningowej (jej regulacja pozwala dopasować ją do wzrostu użytkowników), 2 obciążników na kostki, 4 obciążników na nadgarstki, 2 ograniczników łokcia i 2 ograniczników kolan, 2 rękawiczek, 6 okularów imitujących różne wady wzroku, chodzika/balkonika.

Film instruktażowy

02

Osłabienie zmysłów

Specjalistyczny model sensoryczny pozwala odbiorcom odczuwać osłabienie funkcjonowania zmysłów i narządów ruchu charakterystyczne dla osób w podeszłym wieku. Składa się z kilku modeli odzwierciedlających upośledzenie słuchu, trudności z czuciem i sztywność stawów spowodowane artretyzmem,  drżenia kończyn.

Film instruktażowy

03

Zarządzanie lekami

Zestaw do symulacji zarządzania lekami geriatrycznymi jest jedyną w swoim rodzaju pomocą do nauki zaprojektowaną, aby pomóc uczniom w budowaniu empatii i zrozumienia wyzwań, jakie doświadczają osoby starsze, które muszą radzić sobie z przyjmowaniem dużej liczby leków. Przeznaczony do zajęć klasowych zestaw umożliwia użytkownikom odczuwanie utraty czucia i wad wzroku podczas dawkowania leków i odczytywania recept.

04

Paraliż

Specjalny symulator pozwala zapoznać się z doznaniami pacjentów objętych jednostronnym paraliżem spowodowanym na przykład przez udar.  W skład zestawu wchodzą: specjalne regulowane ramię, stabilizator nadgarstka, immobilizer kolan, nakładka na oczy, zatyczki do uszu oraz futerał. Zestaw może być wykorzystywany po obu stronach ciała.

05

Manekin geriatryczny

Specjalny manekin umożliwiający naukę pielęgnacji nad osobą starszą i zależną. Pozwala nabyć podstawowe umiejętności z zakresu prawidłowego karmienia, mycia, ale również kolostomii. Manekin umożliwia rozwijanie 15 funkcji pielęgnacyjnych, w tym: mycia włosów i twarzy, karmienia doustnego i donosowego oraz odsysania, dbania o trądzik i czyszczenie skóry, pielęgnacji jamy ustnej i mycia zębów, robienia zastrzyków, wprowadzania cewnika, opieki i oceny odleżyn, przenoszenia i pozycjonowania pacjenta, prowadzenia podstawowych ćwiczeń ruchowych.

06

Pielęgnacja skóry

Zestaw pozwala na prowadzenie treningu w zakresie pielęgnacji skóry osób starszych. Składa się z 9 realistycznych modeli prezentujących typowe geriatryczne schorzenia – półpasiec, zmiany łagodne i nowotworowe, siniaki, oparzenie, przerzedzona skóra, plamy starcze, wyprysk, suchość skóry.

Modele mogą być przyczepione do skóry ludzkiej lub manekina. Są zbudowany w sposób umożliwiający obserwację budowy tkanki i właściwą pielęgnację.

Film instruktażowy